Krievija un Rietumi: vai laiks atjaunot sakarus?

Diskusija par sakaru atjaunošanu starp Krieviju un Rietumiem 16. maijā plkst. 16:00-17:30 Astor Riga viesnīcā

“Krievija un Rietumi: vai laiks atjaunot sakarus?” Pēdējos gados attiecības starp Krieviju un Rietumiem ir pasliktinājušās, uzticēšanās ir praktiski izzudusi, un sadarbība daudzās jomās ir apstājusies. Tai pat laikā izskan aicinājumi atjaunot sakarus starp abām pusēm politiskā, kā arī praktiskā līmenī. Šis diskusijas mērķis būs pragmatiski palūkoties uz Krievijas un Rietumu attiecībām un iespējām tās tālāk attīstīt.

Reģistrācija: http://ejuz.lv/econnect

Panelisti uzrunās tādus jautājumus kā jaunās stratēģiskās tendences eiroatlantiskajā telpā; uzticēšanās atjaunošana starp Krieviju un Rietumiem un komunikācijas uzlabošana starp visiem ieinteresētajiem spēlētājiem; bruņojuma kontroles režīmu stiprināšana; kā arī sadarbības perspektīvas praktiskajos jautājumos, piemēram, transports un enerģija.

Panelisti būs:

  • Artem Malgin, prorektors, MGIMO universitāte; sekretārs, Polijas-Krievijas sarežģīto jautājumu grupa
  • Vēstnieks Oleksandr Chalyi, bijušais pirmais Ukrainas ārlietu ministra vietnieks, Grant Thornton (Ukraina) prezidents, EDSO prominento personu paneļa loceklis
  • Margarita Šešelgytė, studiju direktore, Viļņas universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūts
  • Karsten Voigt, bijušais Vācijas-ASV koordinators Vācijas Federālajā Ārlietu ministrijā, bijušais NATO Parlamentārās asamblejas prezidents

Diskusiju moderēs Dr. Andris Sprūds, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors.

Pasākums notiks angļu valodā no plkst. 16:00-17:30 Astor Riga viesnīcā (Z.A.Meierovica 10).

Projektu īsteno Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar Frīdriha Eberta fondu, Kodoldraudu iniciatīvu (Nuclear Threat Initiative), Eiropas Līderības tīkls (European Leadership Network), Melnās jūras fonds reģionālajai sadarbībai (Vācijas Maršala fonda projekts) un Latvijas Dzelzceļš.

Publicēts 06. maijs, 2017