Āzijas pētniecības programma
LĀI Āzijas pētniecības programma tika uzsākta 2017. gada jūlijā. Šīs programmas ietvaros LĀI izvērtē un virza Latvijas iesaisti kopīgas Eiropas pieejas Indijas un Klusā okeāna reģionam veidošanā, kā arī stiprina Baltijas valstu ekspertīzi par Austrumāzijas, Dienvidāzijas un Dienvidaustrumāzijas reģioniem. Programma uzkrāj zināšanas par Ķīnas un citu reģiona valstu iekšpolitiku, ārpolitiku, kā arī lomu globālās pārvaldības institūcijās. Programmu vada Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova.
Lai pārietu uz Āzijas pētniecības programmas mājaslapu, spiediet šeit.
Eiropas Savienības programma
Eiropas Savienības programmas mērķis ir galvenokārt sniegt analīzi un ekspertīzi par aktuālajiem ES jautājumiem sabiedrībai un lēmumu pieņēmējiem. ES Programmas darbības joma ir uzbūvēta uz vairākiem stūrakmeņiem, pirmkārt, projektiem. LĀI cieši sadarbojas ar citām Eiropas domnīcām un Universitātēm, kā arī ES Institūcijām rakstot un īstenojot projektus ES grantu ietvaros, piemēram, Horizon un CERV. Otrkārt, publikācijas. ES Programmas ietvaros LĀI turpina publicēt grāmatas, analīzes materiālus un arī tiešsaistes komentārus. Treškārt, starptautiskās augsta līmeņa konferences un pasākumi, lai veidotu labāku dialogu ar sabiedrību Latvijā un Eiropā. ES Programma organizē sadarbībā ar partneriem pasākumus, kā arī LĀI pētnieki piedalās konferencēs pārstāvot Latviju un savu ekspertīzi. Papildus, LĀI ir arī daļa no “The Transeuropean Policy Studies Association” (TEPSA) asociācijas. Sadarbības ietvaros tiek ne tikai īstenoti projekti (Apvārsnis, CERV, LIFE grantos), bet arī veikti dažādi pētījumi Eiropas Parlamentam un Eiropas Komisijai. Tāpat, LĀI pētnieki un asociētie pētnieki piedalās The European Council Experts’ Debrief (EUCO Debrief) veidošanā, sniedzot augsta līmeņa analīzi un ekspertīzi publikācijās. LĀI Eiropas Savienības programmas vadītāja ir Aleksandra Palkova.
Tuvo Austrumu pētniecības programma
LĀI Tuvo Austrumu pētniecības programma ir vērsta uz Tuvo Austrumu reģiona sarežģītās politiskās, ekonomiskās un sociālās dinamikas analīzi un izpratni. Tās mērķis ir veikt padziļinātus pētījumus un sniegt ekspertu ieteikumus, lai informētu Latvijas un starptautiskās politikas veidotājus. Programma ir daļa no institūta mērķa nodrošināt Latvijas lēmumu pieņēmējiem un sabiedrībai visaptverošu globālo norišu un reģionālās drošības jautājumu analīzi. Tuvo Austrumu pētniecības programmu vada Sintija Broka.
Rokasgrāmata ceļošanai Latvijā
LĀI ir izveidojis "Rokasgrāmatu dzīvošanai Latvijā", lai palīdzētu ceļotājiem un jaunpienācējiem iejusties šajā skaistajā zemē un izbaudīt katru tajā pavadīto mirkli. Šī rokasgrāmata sniedz vērtīgu informāciju par Latvijas neatkarības atgūšanas vēsturi, politisko sistēmu, novadiem, kultūru un tradīcijām, lai katrs varētu veiksmīgi un interesanti pavadīt laiku Latvijā. Tajā ir ietverti arī noderīgi padomi, kur meklēt papildus informāciju gadījumā, ja rodas jautājumi, uz kuriem atbildes nav atrodamas rokasgrāmatā.