Transformācijas process Baltkrievijā: ietekme uz rietumiem un Krieviju

Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar Frīdriha Eberta fondu, Kodoldraudu iniciatīvu (Nuclear Threat Initiative), Eiropas Līderības tīklu (European Leadership Network), un Krievijas Ārpolitikas padomi (Russian International Affairs Council, RIAC) rīko publisko diskusiju: “Transformācijas process Baltkrievijā: ietekme uz rietumiem un Krieviju.” Diskusija norisinās ikgadējās “Rīgas Dialogi 2020” konferences ietvaros. Projekta mērķis ir apspriest un sniegt abpusēji izdevīgas rekomendācijas eiroatlantiskās drošības telpas un dialoga uzlabošanā.

 Attiecības starp Rietumu valstīm un Krieviju kopš 2014. gada joprojām ir sarežģītas. Nenoteiktība saistībā ar Krievijas politiku, pārliecinoša retorika un savstarpējās bruņošanās sacensības reģionā ir radījušas bažas abām pusēm. Pašlaik notiekošā ģeopolitiskā līdzsvarošana ir izaicinājums kā lielvarām tā arī mazākiem starptautiskās sistēmas spēlētājiem, it īpaši valstīm Baltijas un Melnās jūras reģionos. Dialogs ir būtisks, lai ierobežotu nenoteiktību un izprastu otra bailes un intereses.

Baltkrievijas politiskā krīze, kas izcēlās pēc 9. augusta prezidenta vēlēšanām, turpina attīstīties neprognozējami, radot pietiekami daudz izaicinājumus gan Krievijai, gan arī Rietumu lēmumu pieņēmējiem. Kādi varētu būt turpmākās attīstības scenāriji? Kā tie ietekmēs Krievijas un Rietumu attiecības? Šie un citi jautājumi tiks apspriesti publiskajā panelī, kas norisināsies šodien, 10. septembrī, no 17:00 – 18:00 viesnīcā AC Hotel by Marriott Riga, konferenču centrā, 11. stāvā, Dzirnavu ielā 33, Rīgā.

Pievienojies klātienē, jeb seko līdzi tiešraidei portālā Delfi.lv

Pasākumam var reģistrēties šeit.

 
Pasākuma informatīvais atbalstītājs portāls Delfi.lv

 

Publicēts 04. septembris, 2020