Ja nu tās naftas cenas krītas, tad Krievija ir pagalam

«Ja runā par iekšpolitiskiem procesiem Krievijā - vai viss atgriezīsies iepriekšējās sliedēs? Ziniet, šodien tas vairs neiet cauri. To jau pierādīja Arābu pavasaris. Ja tauta tiek čakarēta un, godīgi sakot, izsmieta - šitā Medvedeva un Putina rokāde, tā bija pārāk ciniska, pat aizvainojoša,» intervijā laikrakstam Diena sacījis Saeimas deputāts, Latvijas Ārpolitikas institūta dibinātājs Atis Lejiņš.

«Jāatsaucas uz Žirinovski, kad viņš tajā protesta mītiņā teica - mūs nevajag par muļķiem uzskatīt. Viņi uzskatīja krievu tautu par muļķiem. Domāju, ka tāds drausmīgs cinisms šodien vairs neiet cauri,» turpinājis ārpolitikas eksperts.

«Bet kāds iespējamais attīstības scenārijs - vai Putins labosies, vai parādīsies nopietna alternatīva? Nezinu, man liekas, ka nonāks pie tā paša, pie kā savulaik nonāca Gorbačovs, kad vajadzēja taisīt visas tās pārmaiņas, to perestroiku. Jo vecā sistēma vairs nebija dzīvotspējīga,» viņš sacījis.

Vaicāts: «Pārmaiņas «no augšas»?», viņš atbildējis: «Jā, kaut kas līdzīgs droši vien būs. Var jau protams daudz ko lāpīties no naftas un gāzes… Bet cik ilgi? Starp citu, Lībija ir sākusi tagad eksportēt gāzi un naftu lielos apmēros. Ja nu tās naftas cenas krītas, tad Krievija ir pagalam. Un tad sākas nemieri.

Un tas nedaudz baida. Mēs runājam par it kā demokrātisko spēku prasībām pēc pārmaiņām Krievijā, bet mītiņos redzam Žirinovski un arī nacionālboļševiku karogus.

Tas ir tas vecais stāsts, ka viņi nevar izveidot stipru, civilu opozīciju, kā mēs Latvijā varējām izdarīt atmodas laikā. Bet tur ir arī tādi cilvēki kā, piemēram, Kasjanovs, tas nu ir prātīgs cilvēks. Jautājums ir, lai, ievērojot lielo Krievijas sabiedrības sadrumstalotību, tie demokrātiskie spēki varētu savākties kopā. Bet varbūt apstākļi to spiedīs darīt, un tad kaut kādā veidā piekāpsies arī Putins.» 

http://www.db.lv/politika/lejins-ja-nu-tas-naftas-cenas-kritas-tad-krievija-ir-pagalam-250215

Publicēts 02. janvāris, 2012

Autors Atis Lejiņš